A+ A A-

Що таке шенгенська віза і мультивіза

В українців часто виникає питання, що означає шенгенська віза для громадян України, як її оформити, які вона дає можливості тощо. Ось найпоширеніші відповіді на питання з цього приводу.

1. що таке Шенгенська віза

Шенгенська віза - це один з видів віз, видати яку здатне лише Консульство певної країни, яка складається в зону Шенгенської угоди.

При її наявності можна не оформляти інших віз для того, щоб в'їхати в Шенгенські країни.

 

2. Що таке Мультивіза?

Мультивіза дає можливість на необмежену кількість в'їздів та виїздів, є багаторазовою. Назва пішла від назви графи, в якій вказується кількість в'їздів - MULT. Головною перевагою цієї візи є можливість моментального в'їзду в потрібну країну, іншими словами, правило першого в'їзду не застосовується до країни, яка видала вам візу. Якщо у вас мультивіза не України, ви можете безперешкодно подорожувати, немає необхідності відвідувати країну, яка видала візу. Правило першого в'їзду поширяться серед мультивіз, які видані Консульством сусідніх з Україною країн (Угорщина, Словаччина і Польща).

Дні перебування - це загальна кількість днів як за одну, так і за кілька поїздок, які надаються для перебування на території Шенгену.

 

3. Які є типи Шенгенських віз?

Найпоширеніші категорії Шенгенської візи в Україні: А,В, С, D.

Шенгенська віза категорії А - аеропортова віза. Потрібна для осіб, які здійснюють транзитний переліт через одну країну Шенгену, дає можливість бути на транзитній території в аеропорту, але не дає права знаходження всередині країни.

Шенгенська віза категорії В - транзитна віза. Вона діє не більше 5 днів, дає право на перетин території країни Шенгену, прямуючи в іншу країну (що не входить у зону Шенгену).

Шенгенська віза категорії С - туристична віза. Дає можливість на один або кілька в'їздів, які в сумі не повинні перевищувати 3 місяці на півроку.

Шенгенська віза категорії D - національна віза. Ця віза видається державою Шенгену на термін перебування не більше трьох місяців. Перевагою візи цієї категорії є те, що вона дає право на транзитний переїзд (не більше 5 діб) через країни Шенгену для того, щоб потрапити в державу, яка видала візу.

 

4. Який термін оформлення візи?

Можна оформляти як короткострокову візу, так і візи на тривалий період, це може бути мультивіза або річна, піврічна віза. Консульство залишає за собою право обмежити термін перебування, якщо вважатиме за потрібне - усе залежить від історії попередніх віз.

 

5. Що таке коридор візи?

Коридор візи - початкова і кінцева дати, до яких діє віза, дні перебування розміщуються в рамках цього коридору.

Віза з коридором - коли встановлюється дія візи на більший термін, ніж кількість днів перебування. Вона дає можливість планування часу всередині візового коридору.

Читайте також, для відвідування яких країн слід оформлювати шенгенську візу.

Последнее изменение Пятница, 10 Апрель 2015 20:13
Оцените материал
(3 голосов)

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх

Наши авторы

Архив публикаций

« Июнь 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Надзвичайні події

 • За публікацію - до суду
  За публікацію - до суду

  Юрій з Яною (імена змінено) не мешкають разом. І, можливо б, між подружжям і не виникало конфліктів, якби не спільна донечка. А так щоразу, як Юрій відвідує доньку, у нього обов'язково виникає

  Подробнее ...
 • Пограбувала грабіжницю
  Пограбувала грабіжницю

  Вирішила донька мене відвезти до лікаря. Обрали день, зібралися, спустилися в метро. Там метушня, товкучка. Тетяна трішки відстала, а я зайшла у вагон, пробившись крізь щільний потік пасажирів,

  Подробнее ...
загрузка...

Свіжі анекдоти

Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+