A+ A A-

Пошукові (13)

Відгукніться, дівчата!

Сталося так, що перший рік я не поступила до Чернівецького державного університет і пішла навчатися на курси бухгалтерів колгоспного обліку у рахівничо-бухгалтерську школу міста Тернополя. Школа ця тоді знаходилася на вулиці Богдана Хмельницького, 15, на базі восьмирічки (нині там галицький коледж ім. В. Чорновола). Навчалася я у 233 групі колгоспного обліку. Були ще групи 232 та 216 колгоспні. А ще декілька груп були промислові, в яких училися випускники Заліщицької середньої школи 1969 року випуску. 

Подробнее ...

Розшукую однокласників

Хочу розповісти про одну дуже хорошу людину - Ніну Гнатівну Соколівську. Вона у Лопатинцях завжди була прикладом для селян. Ми з нею разом навчалися у школі, то й там Ніночка всім допомагала, була веселою і добре навчалася.

Після закінчення семирічки учні роз'їхалися, хто куди. Ми дуже багато років не збиралися і не зустрічалися. А якось Ніна прийшла до мене і каже: "Будемо організовувати зустріч випускників через 50 років".

Подробнее ...

Допоможіть знайти брата!

Мій брат Іван Іванович Горпинюк народився 30 липня 1982 року у смт Сутиски Тиврівського району Сумської області. Службу проходив на Львівщині у десантних військах. Після армії пішов працювати в охоронну фірму інспектором охорони. Оформлений був у Вінниці, а потрапив у відрядження в Кіровоград

Подробнее ...

Усі фотографувалися в Люсиному шарфі

Шановна редакціє газети "Саквояж", будь ласка, надрукуйте моє фото. Це було у 1955 році. Я закінчила 10 клас. Багато дітей ходили вчитися в Липнязьку СШ з навколишніх сіл. Жили ми весело, дружною сім'єю у гуртожитку. Не було у нас таких нарядів, які нині одягають випускники,

Подробнее ...

До зустрічі випускників дожили не всі

Можливо, відгукнеться і хтось із моїх однокласників. Ми закінчили школу в далекому 1957 році. Цікавий у нас був клас: із 35 випускників - 10 хлопців і 25 дівчат. У 2007 році ми провели зустріч "Через 50 років". На жаль, уже тоді 11 чоловік пішли за вічну межу, 13 ми відшукали,

Подробнее ...

Надія не втрачає надію

Вже багато років допомагаю своїй землячці вести пошук її рідних, бо жінка не знає, хто вона. Надсилаю її історію до "Саквояжа". Сподіваюся, що читачі приєднаються до пошуку.

Щоразу Надія Яківна Шкуренко із Гусарки знаходить час, щоб переглянути чергову телепередачу "Жди меня". Кожну історію бере близько до серця тому, що все свідоме життя вона щоразу ставить перед собою запитання: "Хто я?" Вона не знає ні свого справжнього прізвища, ні своїх батьків. А, можливо, десь у неї є рідні брати чи сестри? Вже скільки років Надія Яківна зверталася у відповідні служби, але всі розводять руками: “Нічим зарадити не можемо!” Про жінку вже писали на сторінках різних газет. І ось знову побував у рідних краях, завернув до оселі Н.Л. Шкуренко. Жінка була заклопотана: їй на допомогу приїхав онук (син доньки Наталії) із дружиною. І Надія Яківна (така в неї вдача) "крутилася" біля гостей, щоб вони були нагодовані, не обділені увагою. А тому недовгою була зустріч із жінкою. Головне запитав: чи немає ніяких вістей.

- Ні, немає ніякої звісточки, - з сумом сказала Надія Яківна, - та й роки ідуть, а так хочеться довідатись про себе! Можливо, мене розшукують рідні. Он бачили по телевізору, які бувають випадки, із нічого знаходять рідних через десятки років. Та я не втрачаю надію, що і в моїй оселі колись буде свято…

А читачам ще раз нагадаю історію цієї доброї жінки. А розпочалася вона під час минулої війни.

У дитячій пам'яті Надійки добре закарбувалася картина: товарний вагон, на соломі - багато дітей. Поїзд прямує з Донеччини на Запоріжжя. Чути постріли, діти здригаються

Подробнее ...

Приблуда

Була неділя - 22 червня 1941 року. Того фатального дня Тетянці виповнилося 5 років. Дівчинка, одягнена в святкову сукню, побігла на поле, де любила збирати волошки в житі. Сиділа, плела віночок і почула зловісне ревіння літаків, від яких небо почорніло - так їх було багато. Дівча, передчуваючи біду, побігло до своєї хати, але зовсім близько вибух струсонув землю й повітря. Перелякана, впала в картоплю, що буйно цвіла на городі, і якийсь час лежала долілиць. Від страху боялася підвести голову, заніміли руки й ноги. А коли дівчинка нарешті трохи отямилась і прибігла на своє подвір'я, то побачила, що на тому місці, де стояла її рідна хата, була велика яма-воронка, а навкруги все засипано землею.

Ще нічого не розуміючи, витирала брудними кулачками сльози, що котилися щічками, як горох. Ходила довкола ями, кликала маму, бабусю, але ніхто не відгукувався. Пішла до льоху, з надією, що всі сховалися там. І тут побачила, що під кущем жасмину сидить мама з глечиком, який міцно тримає біля грудей, і дивиться переляканими очима повз Таню. Зрадівши, дівчинка підбігла до неї, говорила їй про те, як вона злякалася; тулилася до ще теплого маминого тіла і не розуміла, чому та мовчить. Мала дитина не здогадувалась, що у жінки від побаченого жахіття стався розрив серця. І в ту хвилину вона не думала, що десь полями ще блукає її кровиночка-донечка, яка чекає приїзду тата і обіцяного подарунка - фабричну ляльку. А ще - морозива, якого вона ніколи не куштувала, але чула, що воно дуже смачне.

Того дня тато з міста так і не повернувся.

Надворі вечоріло. Дівчинка відчула голод і напилась із глечика молока,

Подробнее ...

Для серйозних стосунків

Мене звати Валентина. Мені 42 роки. Вдова, маю трьох дітей й онуку. Для серйозних стосунків хочу познайомитися з чоловіком -  вдівцем або холостяком (розлучених і з місць позбавлення волі прошу не турбувати), який мешкає в Черкаській, Полтавській чи Київській областях.

Мій тел.: 066-464-56-71.

Подробнее ...

Шукаю випускників культпросвітного училища

У 2002 році було 40 років, як я закінчила хорове відділення культпросвітного училища (наш 17-ий випуск був у 1972 році). Але чомусь нікому не спало на думку організувати зустріч.

А так хотілося б зустрітися хоча б з деякими "дівчатами": О.Олексієнко, Т. Губською, Н. Бутко. Звісно, ці прізвища дівочі. Хто прочитає, можете зв'язатися зі мною через "Саквояж" (повідомлення можна відправити тут: http://sakvojag.net/contact-us).

Наталія Георгієва, Полтавська обл.

Подробнее ...
Подписаться на этот канал RSS

Архив публикаций

« Июль 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Надзвичайні події

 • Матір продала немовля
  Матір продала немовля

  Ольга, народивши двох доньок, особливо їхньою долею не переймалася - дівчатками опікувалися бабуся і прабабуся. А вона, розлучившись із батьком донечок ще 4 роки тому, навіть не жила разом із ними.

  Подробнее ...
 • Діти згоріли живцем
  Діти згоріли живцем

  Інна побачила, що з погреба валує дим. Закричала: "Діти горять!" Збіглися сусіди. Потушили вогонь, дістали хлопчиків. Ті сильно обгоріли, але були при свідомості. Плакали.

  Подробнее ...
загрузка...

Свіжі анекдоти

 • Не втратив свіжості?
  Не втратив свіжості?

  Йде Михась по вулиці, посміхається, а на нього всі жінки в селі оглядаються, бо у нього сорочка на один Ґудзик застебнута, ще й рукав обірваний

  Подробнее ...
 • А проросла... олива
  А проросла... олива

  У горщику з-під монстери, що давно загинула, а землю з якого я так і не спромігся викинути, з'явився паросток. Що за рослина,

  Подробнее ...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+