A+ A A-

Мама - не та, що народила…

Іноді буває так, що чужа жінка стає ближчою і ріднішою, ніж рідна матір.

У нашому селі жила сім'я віруючих. Іван Герасимчук працював сільським священиком у селі Шилівці Хотинського району. Його дружина Надія ніде не працювала. Матушка, так називали її в селі, виховувала дітей (а їх було троє: двоє синів і донька), займалася господарством. Чоловік був постійно зайнятий службою: хто хрестився, хто одружувався, хто на сповідь приходив… Все інше було на плечах матушки, вона була справжньою берегинею родини, щоправда, дуже сильно любила своїх дітей і неправильно виховувала - усі вони виросли

самолюбами.
Донька Ніна закінчила медичне училище, ставши фельдшером, а сини здобули професію шофера, але в особистому житті всі мали проблеми. У Ніни народився син Олег, після чого не без участі матушки вона розлучилася з чоловіком і виїхала в інший район, а свого синочка віддала на виховання в сім'ю брата Володимира, який мав трьох доньок і вів поганий спосіб життя.
Він пив, скандалив, уся домашня робота й виховання дітей лягли на плечі його дружини (її теж звали Ніна). Олежку вона полюбила і стала йому рідною мамою, а його справжня мама Ніна працювала в іншому селі, там вийшла заміж і вже мала нову сім'ю, а за Олега зовсім забула. Натомість Ніна, дружина Володі, доглядала й виховувала хлопчика, маючи любов у серці.
В селі бачили, як Ніні важко виховувати чотирьох дітей, тож сільрада вирішила забрати Олега й передати в школу-інтернат. Викликали Ніну з Олегом у район на засідання комісії, Олег тоді навчався в шостому класі. І коли сказали, що мають намір забрати його в Ніни, то він став на коліна, обійняв ноги жінки і заплакав, просячи її не віддавати його. Цей випадок вразив усіх присутніх у залі, жінки плакали, а Ніна так і не віддала Олега.
Хлопчик із добрими оцінками закінчив школу, поступив у Чернівецьке медучилище. Важко було Ніні його навчати - потрібні були кошти на харчування, одяг і на дорогу, щоб приїхати додому. До того ж жінка захворіла на ноги, стала ходити на милицях. Після навчання хлопця забрали в армію. Ніна зі своїми батьками, які їй допомагали в усьому, влаштували йому невеличкі проводи - були друзі, сусіди, не було лише рідної мами.
Поїхав Олег у Кіцмань на розподільний пункт. Наступного дня Ніна найняла машину, взяла своїх донечок і поїхала його відвідати. За високим парканом побачили, що до хлопців поприїжджали батьки, привезли їм обід, а Олег підмітає подвір'я. Дівчатка гукнули його. Він як побачив їх, то одразу ж перескочив паркан і підбіг до Ніни.
Відслужив Олег армію і поступив у медінститут, але потім перевівся в сільгоспінститут на ветлікаря. Після закінчення одружився з дівчиною Оксаною. Жили вони дружно, мали 15 дітей (тричі Оксана народжувала двійнят). Держава дала їм у Кам'янцях Хмельницької області дві чотирикімнатні квартири, виділила машину.
Діти виросли, вивчилися, всі грають на музичних інструментах, а Олег постійно дякує Ніні за своє виховання. Коли приїжджають, то обнімає жінку зі словами: "Ти моя мама Нінка!"

Оцените материал
(2 голосов)
Савіна Боднарюк

Кельменецький район, Чернівецька обл.

Друкується в газеті "Саквояж" з 2016 року.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх

Наши авторы

Архив публикаций

« Август 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Надзвичайні події

загрузка...

Свіжі анекдоти

 • Не втратив свіжості?
  Не втратив свіжості?

  Йде Михась по вулиці, посміхається, а на нього всі жінки в селі оглядаються, бо у нього сорочка на один Ґудзик застебнута, ще й рукав обірваний

  Подробнее ...
 • А проросла... олива
  А проросла... олива

  У горщику з-під монстери, що давно загинула, а землю з якого я так і не спромігся викинути, з'явився паросток. Що за рослина,

  Подробнее ...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+