A+ A A-

Як брати діда Лазура розвели

Хочу розповісти про своїх двоюрідних братиків і діда Лазура.

Було це після війни. Наше невеличке село називалося Стовбова Балка (нині його не існує). Селяни жили дружною сім'єю - родинами. Мешкали там і дід Лазур із бабою Настею. Їх у селі дуже поважали, допомагали, чим тільки могли.

Була в них донька, яка вийшла заміж, народила донечку Ніну, але дитятко довго не прожило - померло, незабаром померла і мати Ніни. Мої братішки (так їх називали в селі) завжди допомагали самотнім старим. Старший Ваня побував у Німеччині,

повернувся додому з покаліченою рукою. Володя менший від нього, але вони були завжди разом.

Дід Лазур працював день і ніч. Його основна робота була - пасти волів, а ще він доглядав пасіку, влітку стеріг леваду, до всього дід полюбляв випити.

От одного разу хлопці вирішили пригостити його горілкою. Почали шукати її вдома, але не знайшли, хоча знали, що в матері вона точно десь є. Тоді вони пішли на хитрість. Заходять у хату, а мати Володі щось шила на машинці. От хлопець нахилився до неї близенько, а вона питає:

- Що вже надумали, братішки?

- Ма, а ми горілку знайшли.

Тут мати схвачується і кричить на них:

- Іроди отакі! Всі буряки перекидали!

Ожили хлопці: знайшлася схованка. Тоді Володя каже, що вони візьмуть трохи, щоб діда почастувати. Відлили горілки і пішли до діда, а він порав волів. Допомогли йому натягати води з криниці. Дід зморений, випив горілки і зморив його сон. Ліг він на травичку, розкинув руки і міцненько заснув. А хлопці тим часом вирішили зі старика покепкувати.

Взяли рідкого волячого навозу й поклали діду на обидві долоні, а потім соломинкою почали водити у нього під носом. Дід як ударить себе долонями по обличчю, весь вимазався у гній, нічого не бачить. Схопився на ноги, став сваритися. Тож довелося рятувати старика. Привели його до корита, обмили, зняли сорочку, випрасували і поклали на травичку, щоб висохла. Посідали рядочком і міркують: "Хто ж це міг зробити?" і дійшли спільного висновку, що тільки Микола баби Одарки. "Ну, це йому з рук не зійде! Ми йому пригадаємо…"

Коли Ваня вивчився на ветлікаря, то частенько пригощав діда спиртом, розбавленим водою. А Володя вивчився на шофера, то час від часу підвозив діда до Вані, щоб той його почастував.

Так дід прожив 90 років. А коли його баба померла, так він ще двічі одружувався, був міцний, високий під два метри. Його заґартувала сама природа, бо він удома майже не ночував - або біля волів, або на пасіці. А коли старий помер, його не везли катафалком. Чоловіки з Степанівки, Береславки, Миролюбівки Новобузького району весь час несли труну на руках до самого цвинтаря, хоча це зо три кілометри. Так поховали діда з почестями, адже він на це заслужив за свою добру душу і невтомну працю.

Галина Яковенко, м. Бобринець, Кіровоградська обл.

Оцените материал
(1 Голосовать)
Галина Яковенко

м. Бобринець, Кіровоградська обл.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх

Наши авторы

Архив публикаций

« Август 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Надзвичайні події

загрузка...

Свіжі анекдоти

 • Не втратив свіжості?
  Не втратив свіжості?

  Йде Михась по вулиці, посміхається, а на нього всі жінки в селі оглядаються, бо у нього сорочка на один Ґудзик застебнута, ще й рукав обірваний

  Подробнее ...
 • А проросла... олива
  А проросла... олива

  У горщику з-під монстери, що давно загинула, а землю з якого я так і не спромігся викинути, з'явився паросток. Що за рослина,

  Подробнее ...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+