A+ A A-

Селянські (64)

Все життя на пасіці

Скільки я пам'ятаю свого діда Миколу, він завжди був на пасіці. Свого часу закінчив технікум бджільництва і став працювати в колгоспі ім. Суворова пасічником. Пасіка була великою - понад три сотні бджолосімей. За все своє життя дід Микола не взяв жодного грама меду з колгоспної пасіки. Мав удома 25 вуликів, то якщо хтось просив меду, виносив свій (тільки щоб баба Явдоха не знала).

Як настане пора качати мед, то його звозили у колгоспну комору. Сторожа не треба було, бо дід Микола

Подробнее ...

Клечання на Зелені Свята

На затиллі нашої хати вздовж межі росли стрункі молоді ясени. Кожного року на Зелені Свята (Трійцю) тато зрізав кілька гілок з листям, розчахував і встромляв у нижній край солом'яної стріхи, що звисала над стіною хати - клечав, прикрашав нашу оселю і двір зеленню.

Подробнее ...

Як бика щепили

Настав вечір. На небі висипали зорі. На дворі замітно похолодало, і після вечері всі лісоруби зібрались біля багаття. Вуйко Микола на правах старшого починає розмову:

- От ви всі дивуєтесі, що я ціле життя тримаюсі на одні роботі. Просто я з тих людий, що любит свою роботу і не міняют її як шкарпетки. Робив тут у нас такий, що довго на однім місці не міг утриматисі. Вчився на зоотехніка і десь рік робив в колгоспі по спеціальності. Після одного випадку лишив ту роботу і пішов до нас робити лісорубом. Після того, як його скалічило смереков, взяв рощот і пішов на завод слюсарити, але і там довго не затримавсі. Через півроку пішов із заводу і поїхав у Сибір на золоті приїски. Де він зараз - не знаю,

Подробнее ...

Я буськів не пастиму!

- Робив тут колись у нас на лісоповалі Іван Микуляк, - починає вуйко Микола свою чергову бувальщину, - комедіянт страшний. Як щось видумає або сотворить, то люди мают з чого цілий рік сміятисі. Запотребило йому одного разу грошей. Взяти нема де і позичити ніхто не хоче. Думав Іван, думав, де гроші дістати і надумав. Взяв довгу драбину і поклав до стовпа, де було гніздо буськів (лелеків). А то було якраз веснов, і в гнізді вже були яйці. Позабирав Іван з гнізда всі яйці і думає собі: "Нема нічого страшного, що я забрав усі яйці. Ще не пізній час, бусьок ще нанесе".

Подробнее ...

Як Василь телицю продавав

- Не знаю, чи пам'ятаєте ви, - закуривши люльку починає вуйко Микола чергову свою розповідь. - колись тут зо мнов робив такий Василь Микуляк. Файний чоловік і до роботи, і помогти комусь, і випити в кумпанії. Якось ішли Великодні свята, а на свята, самі розумієте, треба багато грошей. От Василь задумавси, що робити? Получка ще не скоро, а зичити не пасує. У Василя на ґаздівстві було дві корови і телиця. Чоловік порадивсі з жінков і рішили продати телицю. Три корови тримати трохи забагато, а якщо продати телицю, грошей стане на свята, ще й на чорний день щось лишисі.

В суботу ще й не розвиднілосі, як Василь уже погнав телицю на базар.

Подробнее ...

Купуйте огірочки!

Коли ми одружилися з чоловіком, то через деякий час вирішили замість старої батьківської хати збудувати просторий, добротний будинок. а оскільки хату довелося знести повністю, то батьків переселили до кухні, а самі пішли на квартиру.

Подробнее ...

Як на Івана, як на Купала

Є літом одне свято, яке подобаєся і старим, і малим. На нього кажуть Івана Купала, святкуєся воно 7 липні. Молодьожі більше подобаєсі ніч перед Іваном. У деяких селах хлопці з дівками перебираютсі на чортів, відьом, русалок. Бігают по селі, страшают перехожих.

Подробнее ...

Хуторок

Ці маленькі історії з моєї маленької батьківщини, де було всього 14 будинків. На цьому хуторі ми жили, як одна сім'я, допомагали один одному в горі і в радості. Немає уже там ні будинків, ні жителів, дехто помер, а ті що залишилися живі, уже пенсіонери, живуть в різних містах і селах, але й досі спілкуються по телефону.
Перша історія. Ворожка
На хуторі жила одна сім'я без дітей - бабуся Палажка і дід Гриша. Жили мирно, скромно, не заможно.

Подробнее ...

Огірок у… пляшці

Люди старшого покоління розповідали, як у післявоєнні роки у райцентрі Куйбишевому організовували сільськогосподарські виставки. Вони проходили з розмахом. Це було справді свято села. Кожен колгосп і радгосп показував свої досягнення. Були тут гарбузи-велетні, чимала кукурудза, буряки, найкращі огірки й помідори - кожному сільгосппідприємству хотілося показати себе з найкращого боку, здивувавши людей. До виставки у Куйбишевому готувалися заздалегідь, збираючи найкращі зразки сільськогосподарської продукції.

Подробнее ...

Напій для косаря

Микола приїхав на гостини в село до матері й заходився допомагати по господарству.

- Ти б, синку, скосив траву біля річки, - попрохала ненька, - дивись, і буде сіно козі на зиму.

Наступного ранку Микола приступив до роботи. Щоб втамовувати спрагу, взяв із собою не одну пляшку води. Вже до половини скосив ділянку, як вийшов на свій сінокіс сусід дід Григорій. Був він у поважному віці, але добре розумівся на цій справі.

Подробнее ...
Подписаться на этот канал RSS
 

Архив публикаций

« Апрель 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Надзвичайні події

 • Народила в... туалеті
  Народила в... туалеті

  Дідусь Іван помітив, що його квартирантка Люда довго не повертається з надвірного туалету, тому вирішив вийти на двір і дізнатися, що трапилося. Побачив молодичку біля туалету, а всередині щось харчало. Метнувся туди, а там… немовля.

  Подробнее ...
 • Після крадіжки повісилася
  Після крадіжки повісилася

  Софійка з однокласником двічі навідувалися у супермаркет іграшок, звідки в кишенях виносили різні дитячі забаганки. Далеко не йшли - сідали тут же на лавці, розпаковували награбоване добро і гралися. Урешті охоронці помітили новоспечених Бонні і Клайда

  Подробнее ...
загрузка...

Свіжі анекдоти

Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+