A+ A A-

Армійські (19)

Слід фарбувати яйця

Історія ця трапилася дуже давно, коли піхота ще служила в армії 3 роки. Кулькових, а тим паче гелевих ручок тоді ще не було. А для написання листів використовувалися авторучки. Що в них автоматичного було, я так досі і не втямив. Мабуть, малося на увазі, що їх не потрібно мочати в чорнильницю. І заправлялися ці самі авторучки аніліновим чорнилом різноманітних кольорів - синім, фіолетовим, зеленим і червоним. У кожного солдата була авторучка, а в тумбочці стояв флакон із чорнилом.

Подробнее ...

Накази слід виконувати

Що це: армійська тупість? Хто не служив, той не знає, як там усе відбувається. В армії ж головне - беззаперечне виконання наказу. Спочатку виконай, а потім думай, якщо хочеш. Ось вам і приклад.

Подробнее ...

Військові навчання "Південь"

Весна 1971 року. Травень. Водії автогаража (а їх близько трьох десятків) підремонтували, пофарбували та підготували до виконання сільгоспробіт свої вантажівки, успішно пройшли технічний огляд.

Одного дня надійшла команда із військкомату: забезпечити явку чотирьох вантажних автомобілів ЗІС-150 з водіями для проведення військового навчання.

Подробнее ...

Звільнили з-під варти за портрет

Це було в шістдесятих роках минулого століття. Покупець мого будинку Василь замолоду дуже гарно малював. Він і мені подарував картину, яку я й досі зберігаю. Коли його призвали в армію, він служив, але своїм хистом не гребував.

Як відомо, служба в армії - це дисципліна, але інколи солдат відпускали в звільнення. Оскільки Василеві хотілося якомога частіше ходити в звільнення, то він почав підробляти звільнювальні листи,

Подробнее ...

Солдат проти танку

У 70-их роках минулого століття служив я у Німецькій Демократичній Республіці у військах зв'язку. Наша частина обслуговувала магістральний кабель зв'язку із Москвою. Кабель проходив через усю територію тодішньої НДР, його безпеку і технічну дієздатність забезпечували сім вузлів зв'язку, які розміщувалися по всій території країни. Це були невеликі, але добре оснащені і забезпечені всім необхідним військові підрозділи.

Я тоді був начальником фізичної підготовки частини,

Подробнее ...

"Олександр Македонський слухає!"

Цю історію ще у вісімдесятих роках розповів мені дядько Костя.

Олександр Македонський, про якого історія, доводився йому племінником. В середині сімдесятих Олександра Македонського призвали служити в Радянську Армію. І ось прийшов час вперше йому заступити в наряд черговим по роті. В цей день до частини приїхав генерал з комісією. І от той генерал вирішив перевірити, як несуть службу чергові та днювальні в ротах.

Подробнее ...

Біжи, Петре, за амбар!

Ще й досі сниться аеродром, гул важких літаків-ракетоносців, зустріч екіпажів, які здійснювали польоти без перерви по 24 і більше годин із дозаправкою в повітрі. Це було в Північній Осетії, місто Моздок.

Коли полк піднімали по тривозі, то літаки наші літали на Крайню Північ. А там сильні морози, сніги, пустка. Там теж була військова частина і аеродром. І от офіцери, що прилетіли з Крайньої Півночі розповіли одну цікаву історію, що трапилася там у їхній частині.

Подробнее ...

Як солдати Новий рік відзначали

Новий 1960 рік. Муромські ліси, Горьківська область. Останній рік служби. Ми вже "старики". Першого січня вихідний день. Хтось іде на каток, хтось дивиться телевізор, хтось пише листи додому, а ми, п'ятеро "стариків", вирішили пройтись на лижах. У лісі за гарнізоном була прокладена лижня на 1-3-5-15 і 20 км. Старшиною у нас був сержант строкової служби. Ми доповіли йому, що йдемо на лижну трасу на 3 км, а на обід з'явимося. І пішли.

Пройшли 1 км. Поворот, а трикілометровий продивились

Подробнее ...

Побував на іншій планеті

Служив я строкову службу далеко на Уралі. І ось одного разу командир взводу каже, що на цей раз будуть дуже цікаві крос і навчання, які ми проведемо на місцевості, побачивши яку, ми її ніколи не забудемо в житті. Це нас дуже зацікавило.

Коли була дана команда бігти крос, то ми навіть бігли швидше, ніж завжди. Бігли постійно в гору,

Подробнее ...

Кому ж із нас не пощастило?

Наша військова частина знаходилася поміж двома населеними пунктами: з одного боку Лиса Гора, а з іншого - відділення радгоспу, а ще трохи далі китайський кордон. У цих селах у магазині можна було купити все. Улюблений день для солдата - неділя. В цей день приїздить фотограф, можна сходити в бібліотеку чи відвідати солдатську чайну, написати листа батькам, друзям і подрузі або ж досхочу подивитися телевізор.

Найстрашніше покарання для кожного солдата - це попасти в цей день у наряд. Добровольців ніколи немає. От і "вишукують" різними способами кандидатів на наряд. Особливо активно в цьому брали участь "діди". От і за мною "хвостиком" ходив один із "дідів", але я вів себе чемно і культурно, доскіпатися було ні до чого.

Одного разу зайшов я в туалет, не встиг присісти, як пролунала команда шикуватися. "Дід" таки дочекався свого. Ескадрилья стояла і чекала на мене. "За спізнення на шикування один наряд поза чергою", - об'явив старшина. "Діди" залилися сміхом: "Що, багато їси?!"

В неділю з самого ранку я отримав автомат, набої і пішов на охорону стоянки літаків - це три кілометри навпростець. Через деякий час пішов лапатий сніг. Довелося збільшити швидкість руху, бо боявся загубити стежку. І ось я вже бачу будиночок чергового, із димохідної труби валує дим. "Що це? Не може такого бути?! Мене там нема, і ніхто не може затопити піч. Може, туди китайці пробралися", - промайнула думка.

Привів у бойову готовність автомат, зайшов з іншого боку від вікна, обійшов літаки, слідів підходу до них не було. Це вже добре. В загорожі з колючого дроту була дірка, через яку інколи ходили в магазин у с. Лиса Гора,

Подробнее ...
Подписаться на этот канал RSS

Наши авторы

Архив публикаций

« Декабрь 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Надзвичайні події

 • Хто украв пам'ятник?
  Хто украв пам'ятник?

  Коли колишні учні Тетяни Іванівни помітили, що пам'ятник на її могилі ось-ось розколеться, скинулися грішми і замовили новий. Зібрали понад 10 тисяч гривень. З одного боку вибили

  Подробнее ...
 • Спалив через телефон
  Спалив через телефон

  Того дня Аліна гуляла набережною в компанії друзів, а після півночі взяла таксі і поїхала додому. О другій ночі ще виходила на зв'язок із друзями, а після того її телефон замовк. Рідні 30-річної жінки втямили, що з Аліною щось сталося

  Подробнее ...
загрузка...

Свіжі анекдоти

 • Які ще бобренята?
  Які ще бобренята?

  Стою в черзі біля каси. За мною матір із донькою років шести. Жінка сплескує в долоні: "Яйця забули купити! - і звертається до доньки, - збігай, хутчіш принеси!"

  Подробнее ...
 • З якої розпочати?
  З якої розпочати?

  Телефоную увечері до свого товариша, щоб перекинутися парою слівців. Відчуваю з його голосу, що він якийсь не такий, задумливий, чи що, цікавлюся,

  Подробнее ...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв sakvojag.net дозволяється за умови посилання. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на sakvojag.net.
Яндекс.Метрика

Google+